12 czerwca spotkaliśmy się w Centrali Ruchu Avatar przy ul. Centralnej 51 by wspólnie z trenerem oddechu, Dominiką Zapotoczną, poznać metody relaksacji i skutecznego oddechu.

20160612_160448_edited

Paulina Fijałkowska: „Warsztaty relaksacji pozwoliły mi wyciszyć się, zapanować nad emocjami oraz poczuć relaks. Taki typ zajęć pozwala zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o tak prostej czynności jak oddychanie. Polecam wszystkim zabieganym w dzisiejszym świecie.” 

Basia Dopierała: „Warsztaty Relaksacja z oddechem to nie jest leżenie kilkadziesiąt minut na macie i oddychanie na różne sposoby, jak się spodziewałam, a zatrzymanie się na chwilę i zastanowienie się nad oddechem w sposób, w jaki na co dzień tego nie robimy, bo po prostu o tym nie pamiętamy. Dlatego cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć, ponieważ przypomniały mi właśnie, że oddychamy na różne sposoby, tak jak tego w danej chwili potrzebujemy. Różnie to na nas wpływa w ciągu dnia i warto poświęcić, choć minutę parę razy dziennie, aby taki relaks sobie zafundować.”

Ogromne podziękowania należą się Avatarowi, który udostępnił salę oraz podarował dla każdego z uczestników podwójne wejściówki na zajęcia fitness.

A na koniec kilka słów o Dominice, której ogromnie dziękujemy za podzielenie się z uczestnikami wiedzą na temat relaksacji oddechowej.

Dominika Zapotoczna – z wykształcenia psycholog, doktoryzuje się z zakresu wpływu treningu wyobrażeniowego na osiągnięcia sportowe. Absolwentka pierwszej edycji Treningu Trenerów Oddechu. Ukończyła dwa kursy trenerskie pracy z grupą (2008 i 2009) oraz kurs instruktorski Pilates (2013). Od 2008 roku jest związana ze sportem, współpracuje z zawodnikami sportów zespołowych i indywidualnych (w tym ekstremalnych). Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w technikach relaksacji, wykorzystując świadomą pracę z oddechem, ciałem oraz techniki wyobrażeniowe.