Majówka zbliża się wielkimi krokami. Perspektywa długiego weekendu, a więc relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków jest czymś na co czekamy z wielką niecierpliwością.

Promienie słońca wpadające do naszych domów zachęcają do wyjścia na świeże powietrze. Jednak jak interesująco zaplanować majówkę, by w pełni wykorzystać ten czas? Gdzie pojechać? A co robić w mieście?

Nieważne czy jesteś w górach czy nad morzem, w mieście lub na wsi bo wszędzie możesz spędzić tak samo AKTYWNIE czas. Aktywnie spędzone dni sprawią, że będziesz tryskać energią, a dodatkowo pozwolą ci zapomnieć o codziennej rutynie.

Szukasz pomysłu na spędzenie długiego weekendu? Przygotowaliśmy kilka pomysłów na aktywną majówkę.

Wycieczka rowerowa

Nic tak nie dodaje energii jak ruch na świeżym powietrzu w ciepłe wiosenne dni. Kilka kilometrów od twojego miasta znajduje się urokliwy las lub malownicze jezioro? Zabierz rower i ruszaj na wycieczkę rowerową. To świetny czas by odkryć niezwykłe miejsca i poprawić swoją kondycję.

Dodatkowo możesz urządzić sobie piknik. Wystarczą tylko przekąski i koc. Urozmaicić można go grami planszowymi, badmintonem czy frisbee.

Wędrówka po górskich szlakach

Jeśli mieszkasz lub wybierasz się w górskie tereny przygotuj ekwipunek i wybierz się na górski szlak. Malownicze panoramy i lekki powiew wiatru sprawią, że zapomnisz o codziennych problemach, a dzięki świeżemu górskiemu powietrzu odetchniesz od miejskiego zgiełku.

Odkrywanie najbliższej okolicy

Aby podczas majówki dobrze się bawić i aktywnie wypocząć wcale nie musimy wyjeżdżać z miasta. W naszej okolicy na pewno istnieją miejsca, które znane są tylko z opowiadań, a które warto poznać i zobaczyć. Zabierz swoich znajomych na spacer po okolicy, odwiedź stary kościół, ruiny zamku czy zabytkowy dworek. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Spływ kajakowy, park linowy lub jazda konna Kajaki to doskonały pomysł dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek nad wodą. Jeżeli pogoda dopisze to spływ kajakowy może dostarczyć nie tylko wielu emocji, ale i zabawy.

Dla fanów wysokości świetną propozycją będą wszystkie parki linowe i wspinaczkowe. Kilka dni wolnego to także dobry moment, żeby spróbować czegoś nowego. Może być to stadnina koni i nauka jazdy konnej.

Spacer brzegiem morza

Dla mieszkańców nadbałtyckich miejscowości świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu może być spacer brzegiem morza. Szum fal i niezwykły widok zachodu słońca pozwoli nam na pełen relaks i oderwanie od codzienności.

autor: Aleksandra Lebryk