W połowie stycznia wystartowaliśmy z akcją #TrenujeNominuje. Jej celem było zachęcenie Was do zrealizowania sportowych postanowień noworocznych a także uzbieranie pieniędzy na treningi i odzież sportową dla dzieciaków ze Szczecińskiego Programu Streetworkingu oraz dla Oskara z Krakowa.

Z częścią „sportową” i zbiórką minimalnej kwoty (2016 zł) uporaliście się bardzo szybko, jednak kwestie formalne, finalizujące działania, trwały jeszcze długo po zakończeniu akcji. Dzięki Waszej hojności udało nam się zrealizować więcej, niż planowaliśmy i okazana pomoc ma szerszy zasięg! Jeszcze raz dziękujemy!

Dzieciaki mają już za sobą pierwsze treningi. Jeszcze w trakcie challenge’u otrzymaliśmy niewiarygodną propozycję – zgłosił się do nas przedstawiciel Klubu Am Nat, który zaproponował, że Oskar może za darmo uczęszczać do nich na zajęcia Muaythai! To była niesamowita wiadomość, zwłaszcza, że właśnie tej sztuki walki chciał się uczyć Oskar! Chłopiec przyjął zaproszenie z wielkim entuzjazmem, i – jak wiemy od trenera – zajęcia bardzo mu się podobają.

Dzięki uprzejmości Oskara Kaczmarczyka, statystyka reprezentacji Polski siatkarzy i II trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, do chłopca trafiła także paczka z odzieżą sportową. Mamy nadzieję, że będzie mu dobrze służyła i pozwoli nieco odciążyć rodzinny budżet, bo młody Oskar ma jeszcze trójkę niesamowitego rodzeństwa, które od razu zdobyło serce naszej Prezes Karoliny. Może w przyszłości pójdą w ślady starszego brata i stworzą silną wysportowaną ekipę 😉

Odzież do Szczecina

Dodatkowy budżet, który uzyskaliśmy dzięki Waszej hojności oraz ufundowaniu treningów przez klub Am Nat, pozwolił nam na objęcie wsparciem liczniejszej grupy dzieci ze Szczecina. Podopieczni Szczecińskiego Programu Streetworkingu także mają już za sobą pierwsze treningi, a dziś dotarła to nich przesyłka z ubraniami i obuwiem sportowym. Mali rozbójnicy sami postanowili, że chcą mieć wszyscy jednakowe buty, wyjątek stanowi Wiktoria, która – jako jedyna dziewczynka w tej grupie – będzie zostawiać różowe ślady na ziemi 😉

#TrenujeNominuje przekroczyło nasze oczekiwania, za co jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni i – w imieniu dzieciaków – bardzo dziękujemy! Będziemy na bieżąco śledzić ich postępy i czuwać nad dalszym rozwojem. A Was zachęcamy do dalszego trenowania z sercem!

autor: Ewa Smutek