28-ego Lutego odbył się 28 trening Fundacji Trenuję-Pomagam! Niesamowity zbieg okoliczności 🙂 Tredycyjnie uczestnicy spotkali się pod fontanną w Parku Lotników przy AWF Kraków o godzinie 10:00. Trening tym razem również poprowadził Trener Kacper Zmarzliński.

Na nasze treningi przychodzą coraz młodsze osoby.. Tym razem w treningu uczestniczyła 3-miesięczna Zuzia 🙂 Trzymając się stwierdzenia, że „Nie ma złej pogody tylko źle ubrani ludzie” rozpoczęliśmy trening.

Rozgrzewka polegała na rozruszaniu całego ciała i trwała ok 15 minut. Następnie wykonaliśmy ćwiczenie na mięśnie nóg polegające na przysiadach i skakaniu na skakance. Serii było aż 11 ponieważ każda osoba musiała ‚zaliczyć’ skakankę (a była tylko jedna). Uda uczestników zadrżały ponieważ wszyscy musieli wykonać 10 serii przysiadów. Kolejne ćwiczenie było również głównie na nogi. Tym razem połączyliśmy się w pary, gdzie jedna osoba przez 30 sekund utzymywała niską pozycję (zatrzymany przysiad), a druga osoba w tym czasie podnosiła nogi nad głową partnera. Wykonaliśmy 3 rundy tego ćwiczenia.

1

3 ćwiczenie było już na górne partie ciała. Pompki tyłem na kolanach partnera – ach ile tutaj było zabawy. Ćwiczenia w parach doskonalne integrują trenujących. Następnie wykorzystaliśmy schody w parku, na których postawiliśmy nogi i utrzymywaliśmy pozycję plank przez 40 sekun, poczym nastała kolej na skakanie po schodach. I tak przez 3 rundy 🙂

2

Trening tradycyjnie zakończyliśmy rozciąganiem 🙂