7 lutego 2016 roku odbył się kolejny trening Fundacji Trenuję Pomagam w Parku Lotników przy Krakowskim AWFie. Tym razem trening poprowadził trener Michał Lebiest.

Jak tradycja treningów nakazuje – równo o godzinie 10:00 przy fontannie w Krakowskim AWFie stawiło się 7 śmiałków, gotowych na godzinny trening, który rozpoczął się od tradycyjnej rozgrzewki. Cały trening podzielony był na 3 części.

Pierwsza część obejmowała blok sześciu 30-sekundowych ćwiczeń o charakterze wytrzymałościowo – koordynacyjnym służący dalszemu rozgrzaniu ciała w ten zimowy poranek, a także przygotowaniu organizmu do dalszego wysiłku.

Druga część i tutaj już były ćwiczenia stricte siłowe, między innymi wykroki chodzone, pompki na schodach, pajacyki, przysiady z wyskokiem. Po tej części widać już było na twarzach uczestników pierwsze zmęczenie, lecz każdy wytrzymał do końca!

W ostatniej części wkradła się nieco nutka rywalizacji, gdyż uczestnicy treningu wykonywali ćwiczenia z części pierwszej – tym razem w parach, co spowodowało, że pomimo zmęczenia – dawali z siebie wszystko, aby nie przegrać z partnerem.

Na zakończenie było trochę ćwiczeń na stabilizację i rozciąganie mięśni, a cały trening zakończony został tradycyjnie poprzez przybicie „piątki”!

Zapraszamy na kolejne treningi !!